Haber

Kerem Kazaz Avrupa Kupası Rallisinde ikinci oldu

Geçtiğimiz yıl 16 yaşındayken Letonya’da düzenlenen Gençler Ralli Şampiyonası’na katılan ve Dünya Ralli Şampiyonası’na yeni yıldızlar yetiştiren Kerem Kazaz, “Türkiye’nin En Genç Ralli Pilotu” unvanını alarak Avrupa Kupası’nı kazandı. Geçen hafta sonu İspanya’nın Asturias kentinde gerçekleştirildi. Rallye5 Klasında ikinci olan ilk Türk Ralli Pilotu olarak yine tarihi bir başarıya imza attı.

Şu anda 17 yaşında olan ve yaşı nedeniyle ehliyeti olmadığı için henüz Türkiye’de yarışa çıkmayan Kerem Kazaz, 1. kez yarıştığı İspanya Şampiyonası’nda kendi sınıfındaki performansıyla dikkat çekiyor. yıl. 8-9 Eylül tarihlerinde asfalt ve toprak olmak üzere iki farklı zeminde koşulan Asturias Rallisi’nin ilk gününde aks arızası nedeniyle zaman kaybetmesine rağmen genel klasmanda 24., Clio Trophy’de 8., Clio Trophy’de ise 2. oldu. ikinci günkü asfalt yarışında gösterdiği başarı ile klas Rally5’i elde etti. .’de bitiren Kazaz, Avrupa Kupa Rallisini kendi sınıfında 2. olarak tamamlayarak 17 yaşında hiçbir Türkiye Ralli pilotunun başaramadığı bir başarıya imza attı.

Motor sporlarına 4 yaşında Motokros ile başlayan, 14 yaşında karting ve pist antrenmanlarının ardından 14 yaşında ilk kez 2021 yılında Türkiye Pist Şampiyonası’na katılan Kerem Kazaz, kariyerine kıyasla değerli başarılara imza attı. yaş ve deneyim. 2 yıl boyunca Baltık Şampiyonası ve İspanya Şampiyonası’nda gösterdiği performansla; Balkan, 1999, 2002-2006 ve 2007 yıllarında Türkiye Ralli Şampiyonu unvanını elinde bulunduran babası Ercan Kazaz’ın 1999 yılında tahta adayıdır. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu