Yaşam

Kahramanmaraş’taki görevli, enkazda eşya arayanlara sinirlendi.

Türkiye’de 11 şehri sallayan depremler 10 binden fazla binayı yıktı.

Ayakta kalmalarına rağmen ağır hasar gören binaların yıkımına başlandı.

Kahramanmaraş’ın merkezindeki Trabzon Bulvarı’nda neredeyse sağlam bir yapı kalmadı.

Çok sayıda ev ve iş yerinin yıkıldığı bölgede enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, bazı depremzedeler canları pahasına eşyalarını kaldırma zahmetine girdi.

Çevresindeki tüm binaların yıkıldığı ve ağır hasar gördüğü Karabekiroğlu Apartmanı’nın yanındaki yıkık dökük evlerde kıyafet arayan depremzedelerin duyarsız hareketleri yetkililerin başını belaya soktu.

‘Burada can sıkıntımız var, mal sıkıntınız’Enkaz üzerinde eşya arayan vatandaşlara tepki gösteren Murat Dilken, artçı sarsıntıların devam ettiğini ve Karabekiroğlu Apartmanı’nın bir an önce yıkılması gerektiğini söyledi.

“Bu kadar duyarsız olmayalım”

Murat Dilken, depremzedelerin enkaz üzerinde kıyafet aramasının duyarsızlık olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

İnsanlar can derdinde, mal sıkıntısı çekiyorlar. Şu anda artçı sarsıntılar devam ediyor, biz bu binayı yıkmaya geldik, can kaybı olmaması için bir an önce yıkmamız lazım. Eğitim şart dedik, dalga geçtik ama eğitim gerçekten bu ülkede kural. Bu kadar duyarsız olmayalım. Ruhlar gitmiş, başka bir paçavranın peşindeler. Artçı sarsıntılar devam ediyor, sabah sallıyoruz, akşam sallıyoruz, gündüz sallıyoruz. Bu 6 ay 1 yıl devam edecek. Üst katta bir de kedi var, alabilirsek onu da alırız.

Öte yandan eşyalarının darmadağın olduğu depremzedeler olay yerine gelen polis ekipleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu